Charlotte J. van der Seijs

Najaarslezingen in het Raadhuis

“EEN SLUIPEND GEVAAR: DE UITHOLLING VAN DE DEMOCRATIE?”
Een lezing door JOËL DE CEULAER
Zondag 19 oktober om 10u30 Raadhuis

Het wordt zo vaak herhaald dat bijna iedereen het intussen gelooft: onze democratie bevindt zich in een diepe crisis. Ze is chronisch vermoeid, werkt veel te traag en lijdt constant aan veel te hoge verkiezingskoorts. Het is pessimisme troef.

In het veel geprezen boek “Hoera! De democratie is niet perfect!” stelt Joël De Ceulaer zich vragen bij die negatieve stemming over de democratie en verdiept hij zich in de historische wortels en filosofische eigenschappen van ons democratisch systeem.

In deze lezing, aangepast aan de politieke actualiteit, legt hij de kern van de democratie bloot.

Joël De Ceulaer studeerde Germaanse filologie en wijsbegeerte (KU LEUVEN) en werd journalist. Sinds 2016 is hij senior writer bij DE MORGEN. Hij publiceerde tien boeken en staat bekend als grondig interviewer en scherp opiniemaker.

 

“DE DUIVEL IN ELK VAN ONS.”
Een lezing van Christophe Busch.
Zondag 16 november om 10u30 Raadhuis

Op 27 januari was het precies 80 jaar geleden dat het concentratie- en vernietigingskamp Auschwitz-Birkenau werd bevrijd. Dat gebeurde in 1945. Wereldwijd wordt deze dag gezien als een moment van herdenking en bewustwording:

“ Hoe is het mogelijk dat mensen die niet meteen veel verschillen van u en ik uiteindelijk medemensen vernederen, folteren en vermoorden, zonder dat hun geweten hen ook maar in het minst parten speelt?”

Met “ DE DUIVEL IN ELK VAN ONS” schreef criminoloog, historicus en directeur van het Hanna Arendt instituut CHRISOPHE BUSCH een erg beklijvend boek dat een helder inzicht biedt in hoe collectief geweld - terrorisme, oorlog, genocide, de holocaust- tot stand komt.

De lezing is zorgvuldig visueel en verhalend opgebouwd.

Zet mij op de wachtlijst

Wenslijstje

Toegevoegd:

Ga naar wenslijstje

Inschrijven voor onze nieuwsbrief