Jelle Vermeersch

Begijn Le Bleu & Folkduo Naragonia

Blij met een dode mus
  • vr 22 mei ’26
    20:15 uur
    Kleine zaal
    Tickets vanaf wo 11 jun. ’25 19:00 uur

Schrik niet: Begijns nieuwe voorstelling gaat over de huismus. Dit kleine vogeltje draagt namelijk een geschiedenis met zich mee waar je versteld van zult staan. Zodra de landbouw verscheen in het Midden-Oosten pikte deze rakker letterlijk een graantje mee en verspreidde zich zo over de hele wereld. De tocht die Tjilp achter de rug heeft, is voer voor een pageturner

Beleef de opkomst en de ondergang van de underdog van onze natuur, met een brok vaderlandse geschiedenis, een reis naar het China van Mao en een bezoek aan de Afrikaanse steppen, vol onthutsende weetjes en avontuurlijke vertellingen.

Humor, geschiedenis en wetenschap verenigd in een heerlijke theatervertelling, zoals alleen Begijn ze kan brengen. 

Folkduo Naragonia staat Begijn muzikaal bij met hun eigenzinnige folk: verfijnd en bruisend van een stevige energie. In 2024 won het duo de award voor Beste Liveband tijdens de Flanders Folk Awards

Het is altijd een beetje droevig als je voor de start moet zeggen: ‘djuu, we gaan nooit tijd genoeg hebben’, maar dat is nu eenmaal zo als je Begijn Le Bleu inviteert om te komen praten over vogels.

Linde Merckpoel