TrioFenix
-
za 15 nov ’2520:15 uurKleine zaal
TrioFenix, opgericht in 2005, is een van de meest bijzondere strijktrio's van deze generatie. Het ensemble staat bekend om zijn expressieve spel en vernieuwende benadering van klassieke meesterwerken. Ter gelegenheid van hun twintigjarig jubileum bracht TrioFenix in 2025 een uitzonderlijke opname uit van Bachs Goldbergvariaties.
De Goldbergvariaties, oorspronkelijk voor klavecimbel, werden in 1985 door violist en dirigent Dmitry Sitkovetsky voor strijktrio herschreven. Hij deed dit ter gelegenheid van Bachs driehonderdste verjaardag en met de steun van cellist Misha Maisky. De transformatie van dit monumentale werk onthult het verfijnde lijnenspel van Bach op een nieuwe, buitengewoon transparante manier. Sitkovetsky droeg de transcriptie op aan Glenn Gould, de legendarische pianist die het werk twee keer opnam.
Tijdens dit concert brengt TrioFenix de Goldbergvariaties opnieuw tot leven. Met hun uitvoering weten ze de tijdloze schoonheid en variëteit van Bachs compositie op een frisse manier te belichten. Deze avond wordt een muzikale reis door de ingenieuze en rijke klankwereld van de Goldbergvariaties.
Programma
J.S. Bach – Goldbergvariaties BWV 988
30 variaties, waaronder canons, fughetten, en andere muzikale vormen
Afgesloten met de Aria da Capo
Credits
Shirley Laub (viool)
Tony Nys (viool)
Karel Steylaerts (cello)