Programma / Theater / Jan Decleir & Koen De Sutter
24/09

Jan Decleir & Koen De Sutter

Onder het Melkwoud

OPENING SEIZOEN 2011-2012

Onder het Melkwoud is oorspronkelijk een stuk van de Welshe schrijver Dylan Thomas, die kort na de première op negenendertigjarige leeftijd overleed. Amper vijf jaar later (1958) vertaalde de jonge Hugo Claus op onnavolgbare wijze deze brok wereldliteratuur.

Twee stemmen nemen de toehoorders bij de hand en laten hen kennismaken met de bizarre inwoners van een vervallen vissersdorp, hun verwachtingen, hun dromen en… hun doden. Het dorp heet Llareggub. Jan Decleir en Koen De Sutter zijn deze twee stemmen.

Stem van de reisgids
Ongeveer vijfhonderd zielen bewonen de drie eigenaardige straten en de enkele smalle zijlanen en verspreide hofsteden, die deze kleine, vervallen badplaats vormen, die inderdaad een ‘binnenwater van het leven’ genoemd mag worden, dit natuurlijk zonder de inwoners te willen kwetsen, die tot op heden van een zeer eigen, gekruide levensaard getuigen. De hoofdstraat, de Kroningsstraat, bestaat voor het grootste gedeelte uit bescheiden huizen met twee verdiepingen, waarvan er vele trachten in een zekere mate een vrolijk uitzicht te verkrijgen door hun heftige kleuren en het overvloedig gebruik van roze waterverf; verder zijn er nog enkele huizen van meer allure overgebleven uit de achttiende eeuw, die evenwel bij elkaar in een treurige staat van bouwvalligheid verkeren. Is er weinig, dat de bergbeklimmer, de gezondheidzoekende, de sportbeoefenaar, of de weekend-automobilist kan aantrekken, toch kan de bezoeker met een meer beschouwende natuur, indien hij er zich voldoende door aangetrokken voelt, er wel wat vrije tijd doorbrengen; hij zal in de hobbelige straten en in de conversatie van de lokale types iets terugvinden van de pittoreske zin-voor-het-verleden, die wij zo dikwijls moeten missen in dorpen en steden, die meer gelijke tred met de tijd hielden.

In Onder het Melkwoud, meesterlijk vertaald door Hugo Claus, gaat de toeschouwer mee in de fantasie van de spelers. Zij toveren ons met taal een spookachtige wereld voor. Het spel is pure eenvoud. (Kester Freriks, NRC Handelsblad)

Na de voorstelling heffen we het glas op de start van het nieuwe cultuurseizoen.

Tekst: Dylan Thomas Vertaling: Hugo Claus Spel: Jan Decleir & Koen De Sutter

Onder het Melkwoud kwam tot stand in het kader van het Zeeland Nazomerfestival 2009 in een productie van Theaterproductiehuis Zeelandia. De voorstelling wordt uitzonderlijk een heel korte periode hernomen in 2011.

Tickets: € 15 / € 12,75 (-26/+55) / € 12 (KKA) / € 11,25 (GKA)

Jan Decleir & Koen De Sutter Onder het Melkwoud
Zaterdag 24 september 2011 om 20.15 uur
Locatie: CC De Adelberg
Toegang: € 12,75 (-26 en +55) / € 15,00
Reserveer tijdig uw tickets

Fotowedstrijd

Vandaag toegevoegd om 09.24 uur

Doe mee aan de fotowedstrijd Momenten 2012-2013 en maak kans op een Klein Keuze Abonnement voor twee personen.Bezoek ons op Facebook en lees meer over deze wedstrijd: hoe deelnemen, spelregels...Veel succes! ...


Blijf op de hoogte

Wens je steeds op de hoogte te blijven van onze activiteiten en laatste nieuwtjes? Schrijf je dan zeker in voor onze elektronische nieuwsbrief of abonneer je op de RSS feed. Op die manier hoef je helemaal niets te missen van wat er gebeurt in en rond Cultuurcentrum De Adelberg!

Brochures

Download hier het programma-overzicht seizoen 2011-2012. Onze seizoensbrochure nog niet ontvangen? U kan ze telefonisch (011/55 35 11) of via een eenvoudig mailtje aanvragen. Ook de filmbrochure, de vormingsbrochure, de folder ‘Noorderklanken’ en de familiefolder zijn beschikbaar. En ook die kan je uiteraard aanvragen.


Cultuurcentrum De Adelberg, Adelbergpark 1 - 3920 Lommel Copyright © 2012 Cultuurcentrum De Adelberg