Seduced by Harps VII namiddag- en avondconcert
NAMIDDAGCONCERT met Ulla van Daelen (D)
van 16.00 - 17.15 uur in het Burgemeestershuis
Aansluitend op de workshop concerteert jazzharpiste Ulla van Daelen in het Burgemeestershuis. Ulla is één van de voornaamste vernieuwers van het harprepertoire. Jazz, folk en pure improvisatie zijn een constante in haar ritmische en poëtische composities. Ze speelt harp sinds haar twaalfde en behaalde zes jaar later een eerste grote prijs. Studies in Keulen en Den Haag werden afgerond met onderscheiding. Ulla toerde daarna door de States en Japan en werd soloharpiste van het WDR Radio Orchestra Köln. Ze raakte gefascineerd door nieuwe ritmes en melodieën. Projecten met gerenommeerde jazzmusici als Joachin Kühn, Yusuf Lateef, Lalo Schifrin en de WDR Big Band volgden. Resoluut koos ze daarna voor een hoogst eigenzinnige benadering van de harp. Een concert van Ulla van Daelen is daardoor steeds een verrassende belevenis: levendig, gedreven en onconventioneel.
AVONDCONCERT
om 19 uur in CC De Adelberg
Jong talent (B): Prijswinnaars Harpegioconcours i.s.m. Harpe Diem
Het eerste luik van het avondprogramma wordt ingevuld door jongeren die op het Nationale Harpegioconcours een prijs behaalden. Dit gevarieerde programma bevat solo’s door Lotte Stinkens en duo’s door Clarisse Desantoine, Marjolein Faché en Judith Soumillion.
Ablaye Cissoko & Volker Goetze (Sen/D) - Sira
Ablaye Cissoko is een telg uit een Senegalese Griot-familie. Hij bespeelde al op jonge leeftijd de Afrikaanse harp en verfijnde zijn techniek later aan het Conservatoire de Musique Dakar. Onbetwist één van ’s werelds beste kora-spelers, musiceert Ablaye ongeëvenaard poëtisch. Gracieus en verfijnd vertolkt hij de rijkdom van de Afrikaanse traditie en verweeft de traditionele klanken van het Mandigue-volk met hedendaagse creaties. Zijn muzikale blik is groot en elementen uit de jazz kleuren dikwijls zijn eigen composities. Hij musiceert regelmatig met de groten uit de jazzwereld.
In Volker Goetze, een Duitse jazztrompettist die in New York woont, vond Ablaye een verwante ziel. Hun samenspel op het Jazzfestival van Saint-Louis in Senegal leidde tot het programma en de gelijknamige cd Sira. Ook Volker Goetze heeft een grote staat van verdienste. Hij studeerde aan de Hochschule für Musik Köln en de Aaron Copland School of Music van New York, musiceerde met groten uit de hedendaagse muziekscène als Naná Vasconcelos, Craig Candy en Lenny Pickett en werd onderscheiden met tal van awards. Bezetting: Ablaye Cissoko (kora, zang) & Volker Goetze (trompet, bugel)
Arianna Savall Ensemble (Sp) - Peiwoh
Arianna Savall is meer dan de dochter van haar vermaarde ouders, sopraan Montserrat Figueras en Viola da Gamba-speler Jordi Savall. Ze slaat bruggen tussen oude muziek en wereldmuziek, tussen Zuid en Noord, tussen folk en klassiek.
Arianna startte al jong met een klassieke opleiding harp in Barcelona. Aansluitend volgde ze vanaf 1993 zangles aan het Conservatorium van Terassa en kreeg lessen in historische vertolking aan het Conservatorium van Toulouse. Ze werd verder muzikaal gevormd door haar ouders en de vermaarde harpisten Andrew Lawrence-King en Andrew Hopkins.
In 2003 verscheen haar eerste eigen album Bella Terra: een mix van Catalaanse, Spaanse, Arabische en eigen nummers. In haar recente cd Peiwoh zet Arianna haar muzikale zoektocht verder. Gedragen door haar zuivere stem, wisselende harpspel op Barok en Keltische harp en ondersteund door uitmuntende musici confronteert ze de oude mediterrane wereld met eigen composities, Noorse en Keltische traditionals en klanken uit het Verre Oosten.
Bezetting: Arianna Savall (sopraan, Keltische harp, arpa barroca triple), Petter U Johansen (tenor, hardingfele, mandoline), Svenung Lilleheier (gitaar), Miquel Angel Cordero (contrabas) & David Mayoral (percussie) www.ariannasavall.com
I.s.m. Forte en Stichting voor Openbaar Nut Harpe Diem + logo’s Forte en Harpe Diem.
www.ablayecissoko.com
www.volkergoetze.com
Het Belang van Limburg ging op bezoek bij Ulla van Daelen. Bekijk hier het filmpje
Interesse in Seduced by Harps VII namiddag- en avondconcert of Wereldmuziek in het algemeen? Kijk dan zeker ook eens naar de volgende voorstellingen:
- 25/02 Seduced by Harps VIII Internationaal harpfestival op locaties
- 25/02 Seduced by Harps VIII namiddagconcert 1 Lakshmi (B) – 2 x harp Voorstelling uitverkocht
- 25/02 Seduced by Harps VIII namiddagconcert 2 Sophie Hallynck, Eline Groslot & Emma Wauters (B)
- 25/02 Seduced by Harps VIII namiddagconcert 3 Monika Stadler (Oostenrijk)
- 25/02 Seduced by Harps VIII avondconcert Jong talent i.s.m. Harpe Diem (B), Lavinia Meijer (NL) , Uschi Laar Trio (D/Italië)
| M | D | W | D | V | Z | Z |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 01 | 02 | 03 | 04 | 05 | ||
| 06 | 07 | 08 | 09 | 10 | 11 | 12 |
| 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 |
| 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 |
| 27 | 28 | 29 |
Jukebox 2000 speelt verzoeknummers!
Vijf dagen geleden toegevoegd om 13.13 uur
Nele Bauwens, Tine Embrechts en Lucas Van den Eynde gaan nog een allerlaatste keer op pad met hun levende jukebox. Met opnieuw een verrassende keuze uit 100 in het oor- en oogspringende Nederlandstalige liedjes en melodietjes van de afgelopen 100 ...
Recente nieuwsbrieven
Blijf op de hoogte
Wens je steeds op de hoogte te blijven van onze activiteiten en laatste nieuwtjes? Schrijf je dan zeker in voor onze elektronische nieuwsbrief of abonneer je op de RSS feed. Op die manier hoef je helemaal niets te missen van wat er gebeurt in en rond Cultuurcentrum De Adelberg!
Brochures
Download hier het programma-overzicht seizoen 2010-2011. Onze seizoensbrochure nog niet ontvangen? U kan ze telefonisch (011/55 35 11) of via een eenvoudig mailtje aanvragen. Ook de filmbrochure, de vormingsbrochure, de folder ‘Noorderklanken’ en de familiefolder zijn beschikbaar. En ook die kan je uiteraard aanvragen.