Jeugdauteur Dirk Bracke
Lezing jongeren
Dirk Bracke volgde een handelsopleiding in Sint-Niklaas en werd uiteindelijk postbode, een baan die hij combineert met zijn schrijverschap. In 1988 haalde hij zijn doctorschap Wiskunde. Voor hij zijn eerste boek ëSteen schreef, had Dirk Bracke zijn schrijfkunst al uitgeprobeerd op een paar Vlaamse Filmpjes.
Met ëBlauw is bitter zet hij de toon voor zijn verdere werk waarin hij onverbloemd maatschappelijke thema's aanpakt. De meeste van zijn boeken zijn controversieel en behandelen bijna uitsluitend onderwerpen over de zelfkant van de maatschappij zoals kinderprostitutie, drugsverslaafde jongeren, aids, echtscheiding, seksueel geweld, afpersing, brutaliteit, oorlog, vandalisme, instellingen en sociale wantoestanden. De beschrijvingen van seks en geweld zijn onverbloemd.
Voor hij met schrijven begint, doet Bracke uitgebreid onderzoekswerk rond het thema waarover hij wil schrijven. Zo had hij voor ëHet engelenhuis maandenlang gesprekken met geÔnterneerde meisjes in de gesloten instelling De Zande in Beernem. Dergelijke aanpak geeft zijn werk een journalistieke toets. De lezer steekt er in elk geval heel wat van op, ondanks het feit dat zijn verhalen zelf choquerend en keihard kunnen zijn.
Critici beweren wel eens dat hij op sensatie uit is, maar zijn lezers vinden het prima. Bracke zorgt er wel voor dat elk verhaal - hoe hard en wreed ook - je uiteindelijk achterlaat met een positief gevoel. Bracke is één van de populairste Vlaamse auteurs en zijn boeken vallen regelmatig in de prijzen, vooral bij de jeugdjury's. Eén van zijn boeken is ëHenna op je Huid.
Locatie - Jeugdcentrum De Lommert, N. Neeckxlaan 50
i.s.m. Openbare Bibliotheek & Jeugddienst Lommel
Interesse in Jeugdauteur Dirk Bracke of Vorming in het algemeen? Kijk dan zeker ook eens naar de volgende voorstellingen:
AYA zoekt jong danstalent!
Toegevoegd op 2 februari 2010 om 18.18 uur
‘IDeals’ is niet zomaar een voorstelling. AYA geeft een aantal jongeren uit onze regio de kans om samen met de professionele dansers en acteurs een bijdrage te leveren aan dit unieke project en om in een aantal scènes mee te dansen. Daarvoor ...
Recente nieuwsbrieven
Blijf op de hoogte
Wens je steeds op de hoogte te blijven van onze activiteiten en laatste nieuwtjes? Schrijf je dan zeker in voor onze elektronische nieuwsbrief of abonneer je op de RSS feed. Op die manier hoef je helemaal niets te missen van wat er gebeurt in en rond Cultuurcentrum De Adelberg!
Brochures
Onze seizoensbrochure nog niet ontvangen? U kan ze telefonisch (011/55 35 11) of via een eenvoudig mailtje aanvragen. Ook de filmbrochure, de vormingsbrochure, de folder ‘Noorderklanken’ en de familiefolder zijn beschikbaar. En ook die kan je uiteraard aanvragen.